Baykan Kombi Hata Kodları

HEMEN ARA Ustaya Sorun

Baykan Kombi Hata Kodları ve Çözümleri

Baykan hermatik, bacalı, yoğuşmalı ve akıllı kombiler bir arıza halinde ekrana yansıyan, hata kodları ile biz kullanıcılara arızaya dair ipuçları vermektedir.

Baykan Kombi E01 Arıza kodu / 80°C Arızası: Kombide Alev oluşumunda sorun olduğuna dair hata kodudur.

Kombi brülöründe yani yanma haznesinde yanma olmadığı zaman Baykan kombi elektronik göstergede E01 arıza kodu görülür. Bu durumda kombiye gaz geldiğinden emin olmalısınız.

Kombi gaz yolları açık olduktan sonra Resetleme işlemi yapın. Resetleme işlemi sonrasında arıza devam ederse elektronik anakart gaz valfi, iyonizasyon veya ateşleme elektrotu arızalı olabilir.

Kombi arızanın tespiti ve çözümü için profesyonel teknisyenlerin müdahalesi gerekmektedir. Isıtma veya sıcak su yoksa, buna öncelik verilecektir

Baykan Kombi E02 Arıza kodu / 60°C Arızası: Hava akış problemi.

Hermatik kombi modellerinde daha çok rastlanır. Atık gaz sisteminde sorun olduğu anlamına gelir. Kombi resetlenir arızanın devam etmesi durumunda güvendiğiniz bir teknik servisten destek alınız..

Arıza anakart arızası, fan motoru arızası yada hava akış şalter arızası olabilir. Bacalı kombilerde baca tıkalı olabilir, baca çekmiyor yada baca sensöründe arıza olabilir.

Baykan Kombi E03 Arıza kodu / 30°C Arızası: Isıtma sensörü arızası.

Kalorifer sensörü ile alakalı arıza hata kodu. Kalorifer sensörü boru ve kablolarla bağlantılı olduğu için borulardaki su sızmalarından etkilenip nem yada kablolardaki kısa devre, kopma gibi durumlarda da bu sorun yaşanabilir. Servisi aramalısınız.

Baykan Kombi E04 Arıza kodu / 40°C Arızası: Kullanım suyu Sensör hatası.

Sıcak su sensörü arızalandığında ekrana gelen arıza kodudur. Genelde sebebi özelliğini yitirmiş bir sensör olabilir değişimi gerekir. Sensör değişimi için servis çağırmalısınız.

Baykan Kombi E05 Arıza kodu / 30+40°C Arızası: Modülatör sorunu.

Bu arıza kodu ile karşılaşırsanız kedsinlikle servis talebinde bulunmalısınız. Modülatör ile alakalı bir sorun olabilir. Arızanın nedeni elektronik anakart ile alakalı olabilir.Çözümü için servis çağırmalısınız.

Baykan Kombi E06 Arıza kodu / 70°C Arızası: Aşırı ısınma arızası.

Peteklerdeki su sıcaklığının derecesinin yüksek olduğunu belirtir. Öncelikle tesisat vanaları ve petek vanaları kontrol edilmelidir Vanalar açık konumda ise Kombi Pompa arızası olabilir,

kalorifer tesisatı kirden tıkanmış olabilir. Peteklerin temizlenmesi gerekebilir. Bu sebeplerin kesin çözümü için servis çağırmalısınız.

Baykan Kombi E07 Arıza kodu / 60+80°C Arızası: Devridaim, sirkülasyon Pompasında sorun vardır.

Kombi kalorifer dolaşımında sorun olduğu zaman Baykan Kombide E07 arıza kodu görülür. Kalorifer tesisatında bulunan devir daim, sirkülasyon pompasında arıza olabilir. Pompanın sıkışması, arızalanması ya da devir düşürmesi gibi sebepler olabilir. Kalorifer filtresi kirden tıkalı olabilir petek temizliği gerekebilir. Arızanın teşhisi ve çözümü için servisi arayın.

Baykan Kombi E08 Arıza kodu / 50°C Arızası: Kalorifer devresi düşük su basıncı.

Kalorifer tesisatı içerisinde bulunan su basınç miktarı istenilen seviyede olmadığı zaman Baykan Kombilerde E08 arıza kodu görülür. Kombi dolum musluğunu açarak su basıncını 1,5 bar seviyesine getirmelisiniz.

Arıza büyük ihtimalle giderilecektir. Arızanın devam etmesi halinde servis arayın. Su basınç sensörü arızalı veya kablolarda kopma olabilir.

Baykan Kombi E09 Arıza kodu / 70°C Arızası: Aşırı ısınma.

Limit termostat arızası denilebilir. Kombi su sıcaklığı 100°C üzerinde olduğu zaman Baykan Kombi E08 arıza kodu görülür. Kombide sensörler aşırı sıcaklık ölçümlediğinde devreye girer ve cihazı emniyete alır.

Bu arıza limit termostatın aşırı ısınması sebebi ile devrede olduğunu belirtir. Bu arıza ile karşılaşınca kalorifer vanaları ve tesisat vanalarını kontrol edin.

Vanalar açık konumda olması gerekir. Vanalar açık, reset sonrası arıza devam ederse ana eşanjör, devir daim motoru yada üç yollu vana arızası olabilir. Kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Arızanın kesin çözümü için servisi aramalısınız.

Baykan yetkin Kombi Servisi ve Tamiri

İkinci el kombinizi satmak mı istiyorsunuz ? Markası modeli ne olursa olsun ikinci el kombilerinizi iyi bir fiyat karşılığında siz den alıyoruz.

WhatsApp
Hemen Ara