Baykan E02 Hata Kodu

HEMEN ARA Ustaya Sorun

Baykan Kombi E02 Arıza kodu / 60°C Arızası:

Hava akış problemi. Hermatik kombi modellerinde daha çok rastlanır. Atık gaz sisteminde sorun olduğu anlamına gelir. Kombi resetlenir arızanın devam etmesi durumunda güvendiğiniz bir teknik servisten destek alınız.

Arıza anakart arızası, fan motoru arızası ya da hava akış şalter arızası olabilir. Bacalı kombilerde baca tıkalı olabilir, baca çekmiyor ya da baca sensöründe arıza olabilir.

Baykan kombileri, evlerde sıcak su ve ısınma ihtiyacını karşılamak için kullanılan cihazlardır. Ancak zaman zaman arızalar meydana gelebilir ve bu arızalardan biri de E02 arıza kodudur. E02 arıza kodu, kombinin su basıncı düşüklüğünü belirten bir arıza kodudur ve kombinin kontrol panelinde görüntülenir. Bu arıza, kombinin doğru şekilde çalışmamasına neden olabilir ve sıcak su üretimini engelleyebilir. Eğer Baykan kombi kullanıcısı olarak E02 arıza kodu ile karşılaşırsanız, aşağıdaki adımları takip ederek çözümü deneyebilirsiniz:

  1. Kombinin su basıncını kontrol edin. Kombinin su basıncı, kontrol panelinde görüntülenebilir. Normal su basıncı, 1-1,5 bar arasındadır. Eğer su basıncı düşükse, kombi su besleme hattındaki tıkanıklıkları kontrol edin ve su basıncını artırmak için su giriş vanasını açın.

  2. Kombinin su sensörünü kontrol edin. Su sensörü, kombinin su basıncını ve sıcaklığını ölçer ve cihazın doğru şekilde çalışmasını sağlar. Eğer su sensöründe bir sorun varsa, cihaz doğru şekilde çalışmayabilir.

  3. Kombinin su sızıntılarını kontrol edin. Su sızıntıları, kombinin su basıncının düşmesine neden olabilir ve cihazın doğru şekilde çalışmasını engelleyebilir. Su sızıntılarını kontrol edin ve gerekliyse su kaçağı olan parçaları değiştirin.

  4. Kombinin su pompasını kontrol edin. Su pompası, kombinin suyunu dolaştırarak sıcak su üretimini sağlar. Eğer su pompasında bir sorun varsa, cihaz doğru şekilde çalışmayabilir.

Yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen E02 arıza kodu hala görüntüleniyorsa, kombinin teknik servisini aramanız önerilir. Baykan kombi teknik servisi, kombi arızaları için profesyonel destek sağlayabilir ve sorunu çözmek için gerekli işlemleri yapabilir.

Sonuç olarak, Baykan kombi E02 arıza kodu, su basıncı düşüklüğünü belirten bir arıza kodudur ve kombinin doğru şekilde çalışmasını engelleyebilir. Kullanıcılar, yukarıdaki adımları takip ederek sorunu çözmeyi deneyebilirler ancak eğer sorun devam ederse, kombinin teknik servisinden yardım almak önemlidir.

Baykan Kombi Teknik Servisi

Kombi Servisi, teknisyenlerimiz tüm eğitimleri almış, MYK belgeli uzman kişilerden oluşmaktadır.

Garantili Baykan Kombi Servis Hizmeti

Servis esnasında, değişimi yapılan tüm parçalar 1 yıl garanti kapsamındadır,

WhatsApp
Hemen Ara